Zamążpójście to duże wydarzenie w życiu każdej kobiety, więc zrozumiałe jest napięcie wynikające z przygotowań przedślubnych. Aby uniknąć nerwowości i pewnych kłopotów w dniu samej ceremonii, należałoby wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem i detalami, zwłaszcza że spraw do uregulowania jest absolutnie mnóstwo – na przykład kamerzysta i fotograf na wesele. Młoda Para pomyśleć musi przecież nie wyłącznie o miejscu imprezy, odpowiednim bankiecie i oprawie muzycznej, jakkolwiek także swoich ciuchach i obrączkach.

Do tego dochodzi sprawa fotografii weselnej, jaka pozostaje bezustannie jedną z najważniejszych pamiątek, jakie pozostają po ślubie i wskutek tego tak istotnym jest, by przygotować się do przedślubnej sesji z słusznym wyprzedzeniem. W minionym czasie przede wszystkim modne staje się robienie fotografii ślubnych nawet na tydzień przed samą ceremonią. Tradycyjnie bo, jednak też dla ułatwienia, fotografie ślubne na ogół wykonywało się tuż przed lub też po ceremonii w kościele. Odchodzi się w ostatnim czasie jednak masowo od tego zwyczaju i coraz to częściej sesja przeprowadzona parę dni wcześniej zezwala w dniu ślubu skupić się na ważniejszych sprawach.

Chwilowo planowanie ślubów oraz ich organizacja może zostać z powodzeniem zlecona wyjątkowej firmie bądź osobie, jaka ma doświadczenie w takich aspektach i jest w stanie z wyprzedzeniem umówić dekoracje, florystów, oprawę muzyczną oraz zapanować nad pełnym bałaganem też już w czasie uroczystości. To naturalnie dzięki obecności takiej osoby, para młoda może o wiele bardziej skupić się na przeżywaniu tego unikalnego dnia, a nie na detalach, których jakkolwiek jest tego dnia całe bezlik. Warto pomyśleć w tym kontekście o tym, co zrobić można wcześniej i coraz częściej nowożeńcy nie pragną mieć jeszcze w perspektywie sesji zdjęciowej z fotografem.

Naturalnie nikt dzisiaj z fotografii weselnych nie rezygnuje, gdyż jest to w dalszym ciągu jedna z najentuzjastyczniej oglądanych ślubnych pamiątek – a prawidłowo wykonana nie nudzi nawet po wielu latach – jednakowoż coraz częściej robi się zdjęcia na parę dni przed ślubem. Mając kreacje i fotografa na wyłączność przez cały dzień, można odszukać niebywale urokliwą lokalizację i zaplanować sobie właściwą pogodę do sesji, a następnie w dniu ślubu upajać się jednym obowiązkiem mniej.