O tym, czym jest muzyka, wiemy wszyscy. Czasami tylko kompletnie inaczej, niekiedy na opak to tłumaczymy. Każdy słucha gruntownie innej muzyki, jakiegokolwiek cieszą inne rytmy. Muzyka umie ukoić nerwy, uczynić, że stajemy się spokojniejsi, a również umilić nam czas w drodze do szkoły. Przy niej umiemy się bawić, wyzwalać nasze emocje, a nawet się uczyć. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, żeby muzyki mogło nie być. Są do niej przywiązani, również w samochodzie, jak oraz w domu. Dobra muzyka, to należycie dobrana kompozycja instrumentalna, świetny tekst, ponadprzeciętne głosy śpiewających. Kiedy brakuje, któregoś z tych składników, wówczas muzyka traci na wartości.

W tej chwili niestety każdy może być piosenkarzem, na co tylko ludzie słuchacz muzyki, zwracają uwagę. Są bardziej utalentowani piosenkarze, jak i kompozytorzy, są tacy, którzy muszą jeszcze wiele poćwiczyć, aby móc zaspokoić swoich odbiorców. Poza tym muzyka łączy pokolenia, więc powinna być unikalna, unikatowa oraz niepowtarzalna, żeby być zapamiętaną. Bez piosenek w formacie Mp3 ciężko sobie wyobrazić działanie w dawnych realiach. Muzyka stała się dla nas ważna do tego stopnia, że używając rozmaitych odtwarzaczy ze słuchawkami, idziemy z nią do szkół, sklepów, jeździmy na wycieczki. Sprawia ona, że pragnie nam się żyć, że wszystko jest prostsze – żeby słuchać, wypróbuj słuchawki z anc. Czasem odpowiednio dobrana piosenka, potrafi się wpasować w naszą najlepszą obecną sytuację. Muzyka ma okazję być smutna, radosna, refleksyjna, czy taneczna.

To naturalnie dzięki wielu jej rodzajom, mamy możliwość wyboru. Są osoby, które słuchają wszystkiego, są ludzie, którzy mają jeden ulubiony rodzaj muzyki i tylko i wyłącznie intrygują się jego powstaniem. Niektórzy są wielbicielami koncertów, dla nich tylko muzyka grana w obszernej hali daje możliwości odczuwania rzeczy szczególnych oraz jedynych w swoim typu. Innym wystarczą słuchawki włączone na cały regulator, które powinny być wysokiej jakości. Jednakże wybierając słuchawki należy uważać, żeby nie uszkodzić sobie nimi słuchu. Muzyki w następstwie tego, jeżeli chodzi o głośność, powinno słuchać się z umiarem.