Hulajnogi elektryczne nie są zabawkami, ale są szeroko reklamowane i używane przez dorosłych. hulajnogi elektryczne są coraz popularniejsze. Nie da się jednak ukryć, że oferta modeli hulajnóg elektrycznych zaprojektowanych specjalnie dla większych dorosłych jest ograniczona. Jakie opcje są więc dostępne i na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?


Elektryczna hulajnoga – pojemność wagi. Wszystkie elektryczne hulajnogi są reklamowane z maksymalnym limitem wagi jeźdźca, z większości obsługuje między 55 kg – 100 kg. Podczas gdy limit 100 kg będzie wystarczająco dużo, aby wozić większość jeźdźców komfortowo, nadal będzie segment populacji, dla których ten limit może nie być odpowiedni.

Chociaż maksymalna pojemność wagowa może wydawać się niewielkim szczegółem, nie należy go ignorować. Jeżdżenie hulajnogą ponad limit może negatywnie wpłynąć na jej wydajność, np.
⦁ Niezdolność do osiągnięcia maksymalnej prędkości
⦁ Ograniczona zdolność nachylenia
⦁ Mniej kilometrów na jednym ładowaniu
⦁ Uszkodzenie ramy hulajnogi elektrycznej
⦁ Zwiększone zużycie opon


Zwrócenie uwagi na wagę e-hulajnogi podczas dokonywania zakupu pomoże zapewnić optymalną jazdę i przedłużyć żywotność pojazdu.


Co wpływa na maksymalny limit wagi?

Różne czynniki łączą się w celu określenia limitu wagi hulajnogi elektrycznej. Zrozumienie tych elementów pomoże Ci dokonać bardziej świadomego zakupu. Moc akumulatora/silnika


Podczas gdy słabsza pojemność baterii i mniejszy silnik sprawi, że tańsza hulajnoga będzie drastycznie zmniejszać maksymalną pojemność wagi. Czasami, hulajnogi elektryczne dostosowane do cięższych jeźdźców mają dwa silniki, aby zapewnić dodatkową moc. Silnik o mocy 300W lub wyższej powinien być wystarczający.


Rama hulajnogi. Wytrzymałość ramy hulajnogi elektrycznej będzie miała wpływ na to, ile może on udźwignąć. Niska konstrukcja raczej nie poradzi sobie z większymi obciążeniami. Kupując e-hulajnogę z myślą o większej masie ciała, upewnij się, że wybierasz wysokiej jakości model zbudowany z mocnych, trwałych materiałów.


Siła hamowania. Biorąc pod uwagę, że zwiększone obciążenie spowoduje dłuższą drogę hamowania przy wyższych prędkościach, zdolność hamowania e-hulajnogi musi być traktowana priorytetowo w przypadku cięższego jeźdźca. Zawsze należy pamiętać, że na drogę hamowania mają wpływ warunki pogodowe, ukształtowanie terenu i czas reakcji, na który może mieć wpływ słabe oświetlenie lub niepełnosprawność kierowcy.


Jak wysoka powinna być kierownica e-hulajnogi?

To nie tylko waga: wzrost powinien być również brany pod uwagę, jeśli jesteś większy. Jeśli kierownica jest zbyt niska, będziesz się schylać, co sprawi, że jazda będzie niewygodna. Kierownica powinna znajdować się mniej więcej pomiędzy biodrami a talią. Niżej i ryzykujesz uszkodzenie pleców, wyżej i hulajnoga będzie trudna do opanowania.


Wiele modeli hulajnóg elektrycznych wyposażone są w regulowaną kierownicę, co pozwala na podniesienie lub obniżenie pozycji, aby dopasować się do wzrostu. Jednakże, jeśli znajdziesz wybrany model nie jest regulowany, może warto rozważyć zainwestowanie w e- hulajnogę kierownicy przedłużacz.


Waga hulajnogi elektrycznej. Wymagana specyfikacja dla hulajnogi elektrycznej, która będzie nosić cięższe dorosłego często sprawia, że hulajnoga sama w sobie jest ciężka. Większa bateria i większy silnik doda wagi, podobnie jak gęstsza lub bardziej wytrzymała rama.
Zawsze należy wziąć pod uwagę dodatkową wagę przy zakupie. Podczas gdy większość nowoczesnych hulajnóg elektrycznych są ergonomicznie zaprojektowane z praktycznymi mechanizmami składania dla Twojej wygody, to nie zawsze tak jest. Radzimy zdecydować się na model w pełni przenośny, z wbudowaną funkcją przenoszenia.


Hulajnogi elektryczne dla ciężkich dorosłych w Scooters Direct

W Scooters Direct proponujemy Ci sprawdzenie naszego Segway-Ninebot Max G30. Podobnie jak większość naszych produktów, Ninebot jest reklamowany jako model o maksymalnej ładowności 100 kg (15,7 kamienia), która jest odpowiednia dla większości dorosłych użytkowników. Jednak my wykorzystaliśmy hulajnogę do granic możliwości z kierowcą o wadze 110 kg i byliśmy pod wrażeniem, że dzięki wytrzymałej konstrukcji i mocnemu silnikowi 350W, Ninebot poradzi sobie z nieco większym obciążeniem bez żadnych zastrzeżeń.


Ninebot jest również dobry dla wyższych jeźdźców, z ramą odpowiednią dla dorosłych do 6ft 6ins i podnóżkiem z dużą ilością dodatkowego miejsca dla większych stóp. Dla cięższych jeźdźców, którzy obawiają się, że limit 100 kg może być niewystarczający, InMotion P1F Mini Electric Scooter może być bardziej odpowiedni. Jako model hybrydowy, jego konstrukcja różni się nieco od klasycznego modelu e-hulajnogi. Jednak dzięki mocnemu silnikowi 350W, P1F ma największą nośność spośród wszystkich naszych e-hulajnóg – aż 120kg.


Należy pamiętać, że P1F może nie być tak odpowiedni dla wyższych jeźdźców; słupek siedzenia nie oferuje regulacji wysokości, co może być niewygodne dla długonogich wśród Ciebie. Nadal czujesz się niepewnie co do najlepszych e-hulajnóg dla cięższych dorosłych? Nasz zespół jest trochę fanatykiem hulajnóg elektrycznych i z przyjemnością pomoże Ci przy zakupie.


Dla cięższych użytkowników, którzy obawiają się, że limit 100 kg może nie być wystarczający, InMotion P1F Mini Electric Scooter może być bardziej odpowiedni. Jako model hybrydowy, jego konstrukcja różni się nieco od klasycznych modeli e-hulajnóg. Jednak dzięki mocnemu silnikowi 350W, P1F ma największą nośność spośród wszystkich naszych e-hulajnóg – aż 120kg.


Należy pamiętać, że P1F może nie być tak odpowiedni dla wyższych jeźdźców; słupek siedzenia nie oferuje regulacji wysokości, co może być niewygodne dla długonogich wśród Ciebie.