Budowle muszą być pod nadzwyczajną ochroną, albowiem są to w głównej mierze miejsca publiczne, w których przebywa tysiące osób każdego dnia. To są w stanie być budowle mieszkalne, biurowe, urzędowe, bankowe. Każdy z nich potrzebuje innego systemu ochronnego żeby wolno było w szybkim czasie się ewakuować. Nad dzisiejszymi strukturami pracują fachowcy opracowując takie metody które będą efektywne dla danego miejsca. W najwyższym stopniu zagrożone są bezsprzecznie biurowce w których funkcjonuje masa ludzi a do tego przychodzą konsumenci. Każdy się boi ryzyka, w następstwie tego ta ochrona musi być nadzwyczaj korzystna oraz niejednokrotnie sprawdzana. Zdarza się tak, że w ciągu kilku lat nie dochodzi do jakiegokolwiek pożaru. Mimo to nie każdy zdaje sobie kwestię z tego że system traci swoją jakość po dłuższym okresie działania.

Dlatego system asekuracje przeciwpożarowej ma obowiązek być wielokrotnie wymieniany na nowatorski. Dopiero wtedy pełni swoją funkcję – oto filtr do bezpiecznych linii zasilających. Odpowiedzialność w tym wypadku spoczywa na wielu osobach. Najmniej odpowiedzialności mają te osoby jakie są konsumentami w danym budynku. Przepisy BHP są to normy i zasady które zostały już dawno ustalone oraz trzeba je przestrzegać w dowolnym miejscu gdzie może być zagrożenie. Z przepisami ma obowiązek się zaznajomić każdy kto pracuje w dosyć niebezpiecznych warunkach. Jednakże aktualnie są takie czasy, że nawet pracując w biurze przy komputerze, może dojść do spalenia kabli.

Właśnie dlatego każdy zatrudniony ma obowiązek zaznajomić się z przepisami BHP by w razie niebezpieczeństwa wiedział co ma zrobić. Nie zawsze ochrona przeciwpożarowa może spełnić swoje zadanie. Skutkiem tego aby nie było za późno, trzeba być na wszystko przygotowanym. Niekiedy takie szkolenie z przepisów trwa nawet kilka dni bo im pokaźniejsze zagrożenia w zakładzie pracy tym więcej wypada o nich powiedzieć. Przepisy BHP przekazuje dobra do tego jednostka jaka jest przeszkolona z tego tematu. Od czasu do czasu należałoby do nich zaglądać bowiem są cały czas obowiązujące. Ich treść jest łatwa do zrozumienia i formułują szereg zasad i ryzyka jakie ma prawo nastąpić w czasie pracy. Są w stanie nawet wisieć na ścianie.