Im pokaźniejsze przeszklenia, tym trudniejsze ich ubezpieczenie. Zwiększają się jakkolwiek wszelkie parametry oraz ich dwustronne oddziaływanie: wymiar szyby i klasa antywłamaniowości decydują o jej ciężarze, a ten wpływa na grubość ramy, która musi ów ciężar utrzymać. Zachowanie parametrów antywłamaniowych jest nadzwyczaj skomplikowane przy gigantycznych przeszkleniach. Najogromniejsze dostępne okno (czy może są to już drzwi) ma 200×220 centymetrów i przesuwny sposób inicjowania. Takie drzwi powinny mieć wkładkę hamującą ich podniesienie oraz wyjęcie i zatrzaskowe zamki otwierane kluczykiem, zamontowane u góry oraz na dole ramy. W oknach posiadających spełniać kryteria zwiększonej odporności na włamanie nie należy zastosować szprosów konstrukcyjnych- w znaczny sposób osłabiają one konstrukcję ramy. By były odpowiednie, powinny być szerokie- zajęłyby znaczną część przestrzeni okna.

Duże okna to także wielka powierzchnia do porządkowania, mycie okien może być o wiele bardziej uciążliwe aniżeli w przypadku małych bądź też zwykłych okien – sprawdź ofertę na https://eko-bud.com.pl/. Przeglądając oferty wytwórców okien, błyskawicznie wolno się przekonać, że korzystają oni z okuć wytwarzanych w kilkunastu firmach. Każda z nich stosuje indywidualne rozwiązania. Proponowane rozwiązania przeważnie sprawdzają się do trafnego zabezpieczenia kluczowych miejsc ramy okna, czyli narożników oraz klamki.

Najważniejsze szczegóły zabezpieczające przed wyważeniem to: trzpienie i zaczepy antywyważeniowe, zabezpieczenie zawiasu dolnego, kilka rygli montowanych w różnych cząstkach ramy, blokady antywyważeniowe, system co najmniej paru rygli montowanych na obwodzie ramy, klamki z atestowanymi wkładkami. Kupując okna, jesteśmy zdani na okucia firmy, z jaką współdziała producent. Warto niemniej jednak pamiętać, że okucia to 10-15% ceny okien i mają one być niezawodne, działać dużo lat oraz nie utrudniać żadnej z użytkowych funkcji okna, a również chronić je przed wyważaniem. Muszą zatem sprawiać, aby rama skrzydła do perfekcji przylegała do ramy ościeżnicy oraz by pomiędzy tymi elementami nie powstawały szczeliny, w jakie wolno wcisnąć narzędzie do podważenia skrzydła.