Świat kształtuje się, gna do przodu. Czasami nawet nie dostrzegamy tego, w jaki sposób następuje rozwój rzeczowych sfer. Dziwimy się, kiedy powstały praktyczne urządzenia, konkretne rozwiązania. Wystarczy jedynie na sekundę zatrzymać się w miejscu, przestać interesować się takimi technikami, żeby oznajmić, że taki rozwój jest wręcz błyskawiczny. Dotyczy to przede wszystkim pecetów, informatyzacji i całkowicie co powiązane jest z informatyką. Powstają nowe urządzenia, które niesłychanie z zapałem są przez nas wykorzystywane, użytkowane do realizacji konkretnych zadań – przykład to druk 3d. Takim stosunkowo niedawno wymyślonym, wypracowanym oraz wprowadzonym w życie rozwiązaniem kłopotów jest druk 3D. Wszyscy wiemy, na czym takie drukowanie polega. Sami nie raz publikowaliśmy używając właśnie druku.

By móc wydrukować w taki właśnie sposób jakikolwiek obraz wymagane jest posiadanie odpowiedniego oprzyrządowania. Są to oczywiście komputer i drukarka 3D. Przy pomocy komputera odczytujemy zapisane cyfrowo dane i wydajemy polecenie drukowania obiektu czy obrazu. Taki druk 3D dopuszczalny jest dzięki drukarce 3D, która podłączona jest do komputera. Po chwili na drukarce pojawia się zarys obiektu tworzonego z filamentu. Na tym właśnie polega takie drukowanie. Jest to współczesny, znany od kilkunastu lat sposób wydruku przestrzennego. Stosuje się go nie tylko w domach lecz też i w drukarniach czy punktach inżynieryjnych. Tak wydrukowany budynek jest w samej rzeczy niesłychanie wyśmienity jakościowo.

Istotne są tutaj jednak oraz ustawienia, sposób podawania filamentu oraz klasa samej drukarki 3D. To rzeczowa jednostka przyrządzająca model powinna zadbać o jakość, o jej wygląd. Drukarki drukują gotowe dzieło przygotowane przez człowieka. Wiele zależy w następstwie tego oraz od nas. Jeśli konkretny oobiekt wykonany jest źle wtenczas na jakość nie wpłynie druk nie spowoduje on, że obraz będzie profesjonalny. Skutkiem tego znaczące jest, by przygotować trafny model, zanim plik trafi do drukarki 3D, która za pomocą filamentu przeniesie go do świata realnego.