Automatyczna skrzynia biegów, jak sama jej nazwa pokazuje, zwalnia nas z ręcznej zmiany oraz ułatwia sterowanie pojazdem. Mechanizm ten przenosi biegi automatycznie w zależności od obrotów napędu. To właśnie dzięki temu silnik jest mniej zmęczony oraz zmniejsza się szansa na defekt sprzęgła. Skrzynie te są najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych. Sama struktura sprzęgła w skrzyni automatycznej wygląda również zupełnie inaczej niż w modelu manualnym. Typowa skrzynia składa się z trzech części. Jest to: sprzęgło, składy przełożeń oraz zespoły sterowania.

Każdy użytkownik, jaki zakupił samochód z automatyczną skrzynia biegów powinien się poprzednio zaznajomić z jej wadami oraz pozytywami – sprawdź https://skrzyniezajac.pl/. W wielu przypadkach wolno usłyszeć, iż samochód z automatyczną skrzynią biegów więcej pali. Nie jest to do końca zgodność z rzeczywistością. Ten rodzaj skrzyń nieczęsto również ulega uszkodzeniom, pod warunkiem, że jest eksploatowany w stosowny sposób. To kłopotliwe wymiana, lub ewentualnie jakiekolwiek prace naprawcze przy automatycznej skrzyni biegów są bardzo kosztowne.

Fundamentalnym zadaniem skrzyni biegów jest maksymalne spożytkowania mocy silnika. To ona umożliwia nam uzyskanie ogromnej prędkości samochodu przy względnie niskich obrotach. Gdyby nie obecność skrzyni biegów, samochodem moglibyśmy jeździć jedynie po prostym terenie. Jazda pod górki, wielokrotnie niezmiernie strome, jak w wypadku samochodów lokalnych, nie była by możliwa. Skrzynia, oprócz tego fundamentalnego zastosowania, potrafi również zmienić kierunek wyjścia mocy silnika. Umożliwia nam to jazdę na biegu wstecznym. Do biegu wstecznego wewnątrz skrzyni wykorzystuje się trzy koła zębate, z czego jedno jest szczegółem ruchomym. Rozłączenie silnika od skrzyni jest dopuszczalne podczas wybrania pozycji luz. Najczęściej znajduje się ona między biegami. Silnik funkcjonuje wówczas samoczynnie, nie napędzając naszego samochodu. W co niektórych autach, oprócz lewarka do pospolitej zmiany biegów, znajduję się też drugi, który umożliwia nam zwiększenie czy też redukcję kompletnego przełożenia. Korzystna skrzynia biegów powinna nam zagwarantować wielką solidność oraz niezawodność.