Precyzyjny opis wyrobów sprzedawanych w sklepie Shoption powoduje, że konsumenci podejmują szybciej decyzję o zakupie. W sklepie takim można znaleźć sporo wyrobów, z przeróżnych kategorii, ułatwiających codzienne życie. Udostępnione produkty jakimi są gub rozdzielone są w kategoriach, czyli nikt nie ma kłopotu z wyborem właściwych. Można też po przejściu do wybranej podkategorii filtrować wyroby: po marce producenta albo po przedziale cen, w jakim udostępnione są wybrane produkty.

Sprzedający poleca zakładać konto w punkcie sprzedaży, aby mieć wgląd do takich rozwiązań jakimi są: status zamówienia, śledzenie przesyłki, możliwość zareklamowania produktu, zwroty, listy zakupowe, historia transakcji i rabaty. Każdy z produktów jest przedstawiony pod względem informacji technicznych oraz sposobu użytkowania. Wskazane jest również jego wykorzystanie. Na dodatek, można przeczytać opinie klientów, jacy dotychczas zdecydowali się na kupno, co również ułatwia decydowanie się na coś. Regulamin zakupów jest czytelny i opublikowany na witrynie. Z tego względu, kupujący mogą się z nim zaznajomić i nawet, gdy dokonuje się zakupu pierwszy raz, to nie ma z czymkolwiek problemu.

Asortyment jest systematycznie dodawany. W dziale sport umieszczone są: sporty wodne, SUP, rowery i akcesoria, akcesoria skating i slackline oraz hulajnogi elektryczne. Elektronika to: zdalnie sterowane, lotnicze, telefony i akcesoria, uchwyty, kable, fotografia, akcesoria fotograficzne. Zdrowie to higiena i pielęgnacja jamy ustnej. W kategorii dom i ogród można sprawdzić podkategorie ogród i baseny, a w kategorii dziecko znajdują się zabawki: zdalnie sterowane, edukacyjne, aparaty cyfrowe oraz do kąpieli. Każdy z wyrobów pochodzi od cenionych producentów. Ciekawe opisy wyrobów szybko pomogą powziąć decyzję co do tego, w co opłaca się zainwestować. Jeśli natomiast ktoś ma jeszcze pytania, to sprzedawca służy pomocą.