Mazury dzięki temu, że są odwiedzane przez licznych podróżników są w stanie pochwalić się swoją kapitalną kuchnią. Nie tylko wolno jadać w restauracjach mazurskich różnorodne przysmaki. Sporo gospodyń zaprasza do swoich domostw na śniadanie czy obiady reklamując w ten sposób mazurskie jedzenie, jakie uświetni też hotel konferencje mazury. Dzięki temu tradycja jest uratowana, bo przekazywana z pokolenia na pokolenie oraz dowiaduje się o tym cała Polska. Najogromniejszym przysmakiem tej kuchni są dania gotowane po staropolsku. Używa się do nich wielu ziół, takich majeranek, bazylia, estragon, kminek lub jałowiec.

To naturalnie dzięki temu potrawy są wyraziste i smaczne – oto boże narodzenie na mazurach. Turyści nadzwyczaj chętnie wracają w mazurskie rejony między innymi, w następstwie tego iż kuchnia ta jest wyborna. Poza tym po tych wszelkich atrakcjach jakie można mieć będąc na Mazurach, potrawy są jeszcze smaczniejsze. Każdy rejon Mazur ma swoje wybitne potrawy którymi się chwali.

Wskutek tego będąc w każdym zakątku Mazur wolno skosztować tak rzeczywiście rozmaitych potraw. Znacznie bardziej tłuste są w rejonie podhalańskim, zarówno potrawy mięsne, jak oraz mączne. Szanty mazurskie jest to rodzaj festiwalu, jaki co roku się odbywa się na Mazurach. Każdego lata zjeżdżają na Mazury tysiące młodych ludzi jacy kochają sporty wodne. To po największej części oni także są żeglarzami oraz uczestniczą w tym festiwalu. Szanty są popularne na całą Polskę, wobec tego że Mazury to kolebka żeglarstwa oraz spływają tu żeglarze z rozmaitych zakątków świata oraz Europy. Wszyscy wraz na festiwalu się bawią śpiewając wraz i tańcząc. Jest to jedna z pokaźniejszych wesołych imprez jaka odbywa się na Mazurach.

Szanty mogą się odbywać równocześnie w kilku miastach mazurskich w zależności od organizacji tego festiwalu – my rekomendujemy także sylwester hotel mazury. Jest to impreza gratisowa na którą mogą nadejść wszyscy zainteresowani. To naturalnie dzięki temu ludzie poznają swoich przyjaciół, cudownie się bawią i wypoczywają. To korzystne dopełnienie całodniowych wypraw po jeziorach. Na Mazurach nie ma nic piękniejszego aniżeli zorganizowanie wspólnego festiwalu jednoczącego ludzi. Taka impreza trwa na ogół parę dni w której uczestniczy tysiące śpiewaków.