W naszym państwie historia piłki nożnej jest tak długa, jak sama historia niepodległej Polski – zaraz po odzyskaniu dyspozycji samookreślenia o sobie w roku 1918 powstały pierwsze drużyny piłkarskie i zostały zainicjowane pierwsze rozgrywki ligowe. W Polsce jest cały system drużyn ligowych, które rozgrywają pomiędzy sobą spotkania na żywo, w poszczególnych systemach ligowych. Najwyższy stopień stanowi tak nazywana ekstraklasa, gdzie nazbieranych jest 16 perfekcyjnych drużyn stworzonego przez nas kraju.

Niemalże wszelkie mecze ekstraklasy są transmitowane jeśli nie w telewizji, to w Internecie, to naturalnie dzięki czemu rzesze fanów mogą oglądać te spotkania online. Po każdym sezonie piłkarskim, który kończy się późną wiosną, 2 najsłabsze drużyny odpadają z ekstraklasy, na ich miejsce wchodzą drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w I lidze piłkarskiej.

Podobnie rzecz się ma z niższymi ligami, jak tez w tak oznaczanej klasie okręgowej, inaczej spotkaniach na najniższym szczeblu piłkarskim, jeśli chodzi o poziom wyznających pojedyncze kluby piłkarskie drużyn. Są kraje, gdzie obok piłki nożnej, najbardziej popularnej dyscypliny sportowej na świecie, są też sporty konkurencyjne albo znacznie przekraczające popularnością piłkę – przykładem mogą być choćby Sany Zjednoczone, gdzie o wiele większą popularnością aniżeli piłka nożna radują się bejsbol lub koszykówka.

Niemniej jednak w stworzonym przez nas kraju piłka nożna jest niekwestionowaną królową wszystkich dziedzin sportu, czego dowodem są dziesiątki tysięcy kibiców, kumulujących się na stadionach ligowych i oglądających spotkania na żywo.

Nikt nie umie uzasadnić fenomenu tak gigantycznej popularności w naszym kraju piłki nożnej, tego, że poza tysiącami wielbicieli gromadzących się na stadionach piłkarskich nie mniejsze tłumy kibiców oglądają mecze online, przedkładając w szeregu przypadków takie transmisje nad obejrzenie najnowszego filmu czy programu rozrywkowego – a wielu zapisuje własne dzieci do szkółek rodzaju High Wycombe soccer academy. Efektem takiego zainteresowania piłką nożną w stworzonym przez nas kraju jest rewelacyjna organizacja kibiców, honorowanych niejednokrotnie za najlepszych, jeśli nie na świecie, to co bynajmniej w Europie.