Tak jak miarodajne zawody są jedynie dla pewnych ludzi, o takich a nie innych profesjonalnych kompetencjach oraz umiejętnościach, tak też miarodajne mieszkania odnajdują takich a nie innych lokatorów. Ktoś inny mieszka blokowiska, ktoś inny domki jednorodzinne, jeszcze inni osiedlają apartamentowce. Wolno powiedzieć, iż co mieszkanie, to obyczaj, co osiedle, to ludzki mikrokosmos. Taki mikrokosmos stanowią także osiedla bloków.

Apartamenty są osiągalne dla każdego, jednakowoż nieliczni tam się wprowadzają. Apartamenty nie są konstruowane na skalę masową, to nie mieszkania rozsiane wzdłuż i wszerz całego miasta – to ledwo punkty, nieliczne, jednakże niezwykle się wyróżniające. Apartamenty nie są odpowiedzią na masowe zapotrzebowanie mieszkań – tej odpowiedzi udzielają inni deweloperzy, pouczający inaczej i taniej.

Apartamenty trafiają do ludzi zajmujących czołowe miejsca w zawodach biznesowych, w mediach a również rozrywce. To specyficzni nabywcy, mający swoje określone potrzeby, też mieszkaniowe oraz tym ostatnim najporządniej wychodzą vis-a-vis apartamenty. W dobie międzynarodowych korporacji oraz ich międzynarodowych pracowników mobilność tych ostatnich jest na porządku dziennym. Najlepsi menadżerowie są najpoprawniej opłacani oraz najbardziej rozchwytywani – okresowa zmiana jednego pracodawcy na innego to ich żywioł, a zmiana pracodawcy oznacza zmianę miejsca oraz miejsca zamieszkania. Na ogół jest tak, że nowy adres to kolejny w ich życiu apartamentowiec.

Apartamenty to naturalne rozwiązanie dla międzynarodowej kierowniczej kadry dużych korporacji: apartamenty można wynająć od razu oraz natychmiast się do nich wprowadzić, są wyposażone, tak że zakup mebli oraz ich aranżacja nie wchodzą w rachubę. Mieszkanie w apartamencie może być tak tymczasowe, jak tymczasowa jest praca nad danym projektem – dlatego przetestuj WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba. Jednakowo jest w przypadku międzynarodowych artystów podróżujących w wielu przypadkach oraz nieraz zmieniających adresy zamieszkania, obojętnie od tego, czy jest się filmowcem, gwiazdą muzyki pop lub muzyki poważnej – apartamenty zapewniają największy standard mieszkania i prywatność.