Odważnie w największym stopniu cennym rozwiązaniem w przypadku blatów kuchenny czy też łazienkowych jest kamień. Będzie to materiał posiadający pożądane atuty estetyczne. Co więcej możemy bez obaw ubijać na nich mięso, kroić artykuły czy pozostawiać gorące naczynia. Jest to najlepszy wybór do kuchni lecz jego wadą jest rozległa cena. Nie każda gospodyni domowa może zezwolić sobie na wydatek ponad tysiąca złotych na jeden blat.

Nawet, kiedy wydamy dużo pieniędzy na kamienne blaty, to z powodu drobnej wiedzy na temat tego surowca, można się rozczarować. Kotem w worku jest tutaj biały marmur – przetestuj Kamieniarstwo-Brenna.PL – kamieniołom brenna. Opisuje się wyśmienicie, jeżeli jednakże nie wiemy lub ewentualnie zapomnimy o jego zaimpregnowaniu, ekspresowo pojawią się na nim brzydkie przebarwienia. Konserwacje trzeba wykonywać regularnie co jest nieco męczące. Jeśli jednak doceniamy biel nad czernią marmuru, będziemy musieli dołączyć tą czynność do pokojowych obowiązków. Najentuzjastyczniej nabywanym z pośród kamiennych blatów jest granit. Nie ulega on przebarwieniu, jest również odporny na zarysowania oraz wysoką temperaturę. Wadą jednakże pozostaje wysoka cena.

Dużo osób planując zakup kuchennego blatu, odwiedza drogie punkty sprzedaży lub ewentualnie też studia kuchenne. Decydując się na zakup w takich miejscach płacimy nie jedynie za surowiec i jego obróbkę jakkolwiek też fachowe doradztwo oraz projekt. Swoje blaty jesteśmy w stanie też w wielu przypadkach spotkać w promocyjnych katalogach. Robienie kupna w ten sposób ma swoje korzyści. Nie musimy tracić czasu na poznawanie właściwości poszczególnych materiałów oraz ich samodzielny wybór. Po złożeniu zamówienia otrzymujemy blat kuchenny zamontowany w kuchni bez obowiązku wykonywania jakichkolwiek samodzielnych prac czy pilnowania terminów.

Jeżeli zależy nam jednak na niższej cenie, należałoby odwiedzić stolarza lub kamieniarza. Również jesteśmy w stanie liczyć na doradztwo. Ceny jednak będą już zdecydowanie niższe aniżeli w ekskluzywnych salonach. Wadą tej formy zakupu jest to, iż nie otrzymujemy produktu w krótkim czasie ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Termin ten może się przedłużyć w zależności od liczby zamówień czy dostępności surowca. Jeśli jednak czas nie stanowi dla nas ograniczenia, to w ten sposób wolno poczynić spore oszczędności.