E-papierosy zyskały istotną popularność. Palacze namawiają się, iż e-papieros to zabezpieczenie wygody i luksusu palenia w wszelkich wymogach. Mogą zdobyć też Tobie, którzy są palaczami biernymi. Wydaje się, iż e-papierosy to nie tylko tymczasowa moda, jakkolwiek i pewna zdrowsza alternatywa wobec papierosów standardowych. Jakie są zalety oraz niedociągnięcia urządzeń? Przede wszystkim e-papieros wygląda niemal tak samo jak normalny papieros. Rytuał palenia również pozostaje ten sam – nie ma niemniej jednak dymu, jaki można by strzepywać, nie ma też szkodliwego dymu. To fundamentalny atut elektronicznych papierosów – nie wytwarzają one rakotwórczego dymu, wobec tego wolno je palić w w samej rzeczy dowolnym miejscu (również w miejscach publicznych).

To właśnie dzięki temu otoczenie i nasi najbliżsi nie muszą cierpieć z tego powodu, że palimy. Papieros elektroniczny jest droższy, niemniej jednak to wydatek jednorazowy – potem kupuje się tylko liquidy, wobec tego koszt „eksploatacji” jest sporo niższy – wypróbuj e papieros damski. Na dodatek wkłady są w stanie być smakowe, w następstwie tego możemy sobie palenie urozmaicić. Palimy kiedy pragniemy oraz gdzie chcemy – zimą nie jesteśmy przymuszeni na wychodzenia na dwór lub na balkon – nasze palenie nikomu albowiem przeszkadzać nie będzie. Jakie są defekty sprzętu?

Przede wszelkim elektroniczny papieros wymaga ładowania i to regularnego. Kiedy wyjdziemy w domu, nie jesteśmy w stanie sobie nabyć następnej paczki w kiosku, tak jak w przypadku papierosów standarowych. Urządzenie i połączone z nim akcesoria należy również co jakiś czas czyścić. Pomimo to, opłaca się – nasze włosy nie śmierdzą, cera się nie psuje, a ubrania nie są przesiąknięte nieprzyjemnych zapachem. E-papierosy są więc zdrowsze! Dla tych, którzy chcą palenie rzucić to okazja, żeby rozpocząć się odzwyczajać od nikotyny… W niektórych miejscach po prostu nie wypada palić oraz wypada mieć świadomość, iż zawsze będzie to niepoprawnie odbierane. E-papierosy nie zostaną zapewne zabronione, lecz ich miłośnicy powinny spodziewać się bariery dostępu do artykułów i zakazów e-palenia w niektórych miejscach.