Obserwując jeden z programów telewizyjnych, w którym panie domu uczą się sztuki prawidłowego porządkowania oraz doglądania o dom, wydaje się nam, iż jest wprost niedopuszczalne, żeby doprowadzić swoje mieszkanie do takiego stanu, w momencie jakiego jest ono pokazane w programie. Tymczasem, zabałaganić dom jest nadzwyczaj łatwo, zwłaszcza, kiedy mieszka w nim kilkuosobowa rodzina, a nikt nie ma ani nawyku ani potrzeby sprzątania, chociażby po sobie. Wystarczy jedynie przez parę dni nie chować rzeczy, strojów, zabawek, nie myć naczyń, nie odkurzać ani zamiatać, żeby mieszkanie wyglądało na nadzwyczaj zaniedbane. Porządkowanie, wbrew pozorom może być przyjemną czynnością, kiedy będziemy je prowadzić na co dzień.

Wystarczy jedynie, żeby każdy domownik sprzątał po sobie, utrzymywał w czystości łazienkę, rzeczy kuchenne, chował ubranie oraz robił dziesiątki innych rzeczy, które są niemal odruchowe. W kilkuosobowej rodzinie można jakkolwiek ustalić dyżury na mycie naczyń, łazienki, zamiatanie, prasowanie, pranie, mycie, odkurzanie, by dom każdego dnia pachniał czystością oraz ładem – sprawdź sprzątanie mieszkań Lublin. Sprzyjają temu oraz właściwe chęci i środki czystości, których dzisiaj na rynku jest ogromny wybór. Gdyby kilkadziesiąt lat temu mężczyzna wspomagał własnej żonie asystując w domowych porządkach, jego matka, a teściowa żony, na pewno byłaby oburzona.

Czasy się zmieniły, jednak w wielu domach układ, iż mąż wypoczywa, a żona wszystko robi, dalej funkcjonuje. W większości rodzin jednak, współczesny mężczyzna całkowicie się sprawdza w roli sprzątającego, zajmującego się dziećmi, a coraz więcej panów odkrywa w sobie zamiłowanie do gotowania. Nasze życie wymusiło podział obowiązków domowych, z racji tego, iż panie również pracują przez cały dzień oraz robią kariery. Sprzątanie nie jest wdzięcznym zajęciem domowym, niemniej jednak jest potrzebne, kiedy chcemy mieć czyste, zadbane mieszkanie. Potrzebne jest mycie okien, pranie, odkurzanie, mycie naczyń i dużo innych czynności, dawno temu uważanych za typowo kobiece zajęcie. Współczesne sprzątanie, utrzymanie czystości w domu jest o tyle prostsze, że na rynku mamy ogromny wybór środków czystości, które pomagają w utrzymaniu czystości, odświeżaniu mebli, dywanów, tapicerki itp. W niczym nie naprowadza to czyszczenia z przed lat. Porządkowanie może być nawet przyjemne.