Dobrze dobrane pióro powoduje, że ręka sama rwie się do pisania, a wpis, który pojawia się na karcie papieru, jest w stanie odzwierciedlić temperament oraz emocje. Pióra Waterman pobudzają pasję tworzenia, a ich dwustuletnia tradycja potwierdza ogromną klasę. Przez dziesiątki lat korporacja Waterman eksploatowała własny nieszablonowy styl i precyzję wykonania piór, długopisów i innych atrybutów pisarskich. Pióra Waterman łączą piękno oraz ergonomiczność, do tego są projektowane z uwzględnieniem indywidualnych pragnień zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Można zatem dostosować barwę i kształt piór, w zależności od zastosowania. Narzędzie do pisania powinno być osobiste, wobec tego producent piór Waterman oferuje wykonanie rytu na zamówienie konsumenta. Starannie wykonana, najwyższej jakości stalówka gwarantuje płynny ruch atramentu, tym samym czyniąc pisanie lekkim oraz pasjonującym. Całość uzupełnia przyzwoicie dobrane pudełko, w którym pióro jest nie tylko bardziej wyeksponowane, lecz również poprawnie zakonserwowane.

Chociaż informatyzacja społeczeństwa prowadzi do coraz rzadszego przelewania swych myśli na papier, dalej gigantycznym zainteresowaniem obok długopisów, cieszą się wieczne pióra. Są one wciąż atrakcyjne i doceniane przez osoby ceniące prostotę połączoną z elegancją. Co znacznie więcej, pióra wieczne znajdują dalej zwolenników, jako że nawiązują do tradycji piśmienniczej, a tym samym pozwalają na połączenie klasyki z nowoczesnością.

Należałoby również docenić fakt, że producenci piór wiecznych idąc z duchem czasu, dostosowują towary do wymogów kontrahentów i aktualnej mody oraz trendów. Na domiar tego, wieczne pióra mogą być fenomenalnym podarkiem czy upominkiem, jako że nieraz dopasowywane są do właściciela, na przykład dzięki wygrawerowanemu napisowi, czy dedykacji czy też także specjalnemu opakowaniu. Niemniej jednak niewątpliwą zaletą piór jest ich niezawodność oraz wytrzymałość. Nic wobec tego zadziwiającego, że cieszą się one popularnością wśród ceniących właściwą jakość i pragnących zaznaczyć swoją osobowość i wyróżnić się w tłumie.