Określenie suplementu diety słyszy się dziś coraz częściej. Stało się niezwykle popularne za sprawą reklam telewizyjnych, prasy i sieci. Jednakże co to tak w samej rzeczy oznacza?

Według definicji uznawanej przez Krajową Radę Suplementów oraz Odżywek suplementy diety to towary zawierające substancje odżywcze, które są w stanie wspomagać naszą codzienną dietę – sprawdź stronę internetową Pinterest. Jest to źródło witamin oraz minerałów, skondensowanych w dobrej do spożycia formie. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie są to jednak leki. Mylne przyporządkowanie ich do grupy składników leczniczych może wynikać z faktu, że z reguły, oraz w najogromniejszym wyborze, można je znaleźć w aptekach.

Zasadnicza różnica polega na tym, że o wprowadzeniu suplementu na rynek decyduje Główny Inspektor Sanitarny, a nie Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych. Kluczowym zadaniem wspomagaczy diety nie jest leczenie określonych schorzeń a wyłącznie wspomaganie i wzbogacanie naszego organizmu we właściwe minerały i składniki odżywcze, jakich może nam brakować na przykład z powodu doraźnych zmian pogody bądź też niedoborów niektórych składników takich jak na przykład błonnik. Dostarczanie ich za pośrednictwem skondensowanej dawki konkretnego składnika w formie tabletki lub syropu ma tę przewagę, że jednokrotnie dostarczamy o wiele większą porcję niż gdybyśmy mieli znaleźć ją w prowadzonej przez nas powszedniej diecie. Przy wyborze suplementów diety warto jednakże być ostrożnym i wybierać towary tylko znanych i przetestowanych marek, które zapewniają wspomagacze najlepszej jakości. Należy także pamiętać, aby przyjmować tylko dawkę podaną na etykiecie bądź też zasugerowaną przez specjalistę.

Jeżeli będziemy działać zgodnie z zaleceniami, suplementy diety zapewniają nam zdrowie i kondycję. Coraz częściej medycy oraz naukowcy potrzebują, aby to właśnie one stanowiły najważniejszą profilaktykę w utrzymaniu zdrowia na właściwym poziomie, zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać aniżeli leczyć. Jeżeli dostarczymy naszemu ciału należytych, brakujących składników, mamy większą pewność, że unikniemy później licznych schorzeń i chorób.