Jednostka Renault jako rekin światowej motoryzacji nie jest jedynym koncernem samochodowym, który prowadzi liczne badania w celu modernizowania własnych samochodów. Cały sztab największej światowej klasy naukowców stają na co dzień przed swoimi laboratoriami oraz pecetami pracując nad następnym efektywnym rozwiązaniem gotowym do zastosowania. Rozwoje badań są różne w zależności od klasy auta nad którym pracują Jeśli badania dotyczą auta dostawczego będą bazowały nad podwyższeniem przestrzeni ładunkowej kosztem jak najmniejszej utraty komfortu przewożenia towaru dla kierowcy.

W samochodzie sportowym przeprowadzane pozostaną wszelkiego rodzaju dokładne obliczenia matematyczne, symulacje przepływu atmosfery w tunelach aerodynamicznych, hamownie i inne badania mające na celu zwiększanie mocy i prędkości pojazdu – wypróbuj więcej na scenic forum. Ponad wszystkimi kierunkami badań stoi jednakże bezpieczeństwo, albowiem za równo kierowca omawianego samochodu dostawczego jak oraz sztampowego osobowego wozu familijnego jest narażony na liczne wypadki komunikacyjne. W dobie okazałego natężenia ruchu samochodowego na wszystkich drogach całej Europy oraz świata twórcy aut osobowych zmuszeni są zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

W tym celu przed przystąpieniem do seryjnej produkcji danego modelu musi on przejść liczne oraz ogromnie precyzyjne testy zderzeniowe. W takich badaniach udawane są wszelkiego typu uderzenia w samochód z rozmaitych kierunków o rozmaitej sile. Ocenianie są za pomocą przyznawania gwiazdek, zdobycie pięciu świadczy najwyższy wynik. Takie samochody, które pozytywnie przeszły wszystkie testy zderzeniowe, innymi słowy zapewniły względne bezpieczeństwo fantomowi używanego w nich są przeznaczane do produkcji. Ich plany budowy rozsyłane są do wszelkich fabryk rozsianych na całym świecie. Tudzież w przypadku, kiedy wynik badań jest niewystarczający, czyli negatywny plany budowy wozu wracają do faz projektowania. Tam obliczenia muszą skorygować błędy i zwiększyć bezpieczeństwo, które ponownie wyjdzie w egzaminach zderzeniowych za jakiś czas.