To chyba jeden z najpopularniejszych ostatnio suplementów diety. W reklamach telewizyjnych zwykle króluje jako poskramiacz wzdęć oraz poczucia ciężkości, którego każdy z nas czasami doświadcza. Prawdą jest niemniej jednak, że walory błonnika w zasadzie są nie do przecenienia. Nie tylko wspomaga on albowiem procesy chudnięcia, jednakowoż również oczyszcza stworzony przez nas organizm z toksyn oraz innych źle oddziałujących na nas składników. Celuloza to też wyjątkowy tak efektywnie funkcjonujący element wspomagający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się wrogich szczegółów do organizmu.

Nadrzędnym źródłem błonnika są produkty pochodzenia roślinnego, warzywa oraz owoce. Należą do nich w szczególności bób oraz groszek, wiśnie oraz porzeczki. Odszukamy go też w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy i pełnoziarnisty. Nie brakuje go też w jajach czy rybach. W najwyższym stopniu skondensowany zasób błonnika wolno jednak odnaleźć w produktach takich jak aromaterapia. Zawierają go o wiele więcej niż codzienne pokarmy. Zalecana dawka to około trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie dostarczamy go wyłącznie około dziesięciu gramów. Newralgicznym działaniem, za które tak cenimy błonnik, jest przyswajanie wody w żołądku, co powoduje, że stworzony przez nas apetyt staje się pomniejszy i mniej go czujemy. Co znacznie więcej, polepsza on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się także do zmniejszenia poziomu cholesterolu, znajdując oraz usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Suplementy z błonnikiem są przeznaczone dla ludzi, które chciałyby wzbogacić własną dietę oraz takich, które prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Ewidentnie sam suplement diety nie zastąpi aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, jakkolwiek jest najlepszym sposobem na dostarczenie zalecanej dawki błonnika, dlatego najpoprawniej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie wraz z ruchem oraz zdrowym stylem swojego życia.